072-322-3075 סוקולוב 29, הרצליה 

האם אתם זקוקים למתווך נדל"ן? אין לכם מושג עד כמה!

יש לכם שאלות על האם אתם זקוקים למתווך נדל"ן? אין לכם מושג עד כמה!?

מלאו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף

נמצאים לקראת מכירה או קניית דירה? חושבים שאתם יכולים לעשות זאת לבד? מומחה הנדל"ן דורון כץ מסביר לנו למה חשוב להיעזר במתווך.

עסקי תיווך הנדל"ן הם עסקי אינפורמציה: המתווך נדרש לדעת מי הלקוח שלו ומהן הציפיות שלו, להבין מה הלקוח מוכר, באיזה מחיר, ואיזה נכס הוא מעוניין לקנות. אם מתווך הנדל"ן שלכם מקצועי ומיומן, תגלו מהר מאוד שהוא שואל אתם הרבה שאלות כדי לאסוף מידע. במידע הזה הוא ישתמש כדי לסגור, בסופו של דבר, את העסקה המשתלמת ביותר עבורכם ומה קורה כשבוחרים להיעזר במתווך נדל"ן שלא יודע איך להרכיב נכון את התמונה המלאה? במקרה הרע הוא יביא לעסקה לא מוצלחת. במקרה הרע מאוד, המלצותיו עלולות לסבך את העסקה ולבלום את התקדמותה.

למה לא עושים את זה לבד?

עד לפני כמה שנים, אנשים הקדישו ימים שלמים לגלישה ברשת, במטרה להבין איך לפעול לבדם. כיום כבר יש הכרה רחבה מאוד בנחיצותו של המתווך. הסביבה מתחילה להבין שהמידע ברשת כבר לא מספיק לקבלת החלטות נבונות, בוודאי לא כאלו שמערבות סכומי עתק. אמנם כל אדם שמוכר את ביתו יכול לעשות את זה לבד, אבל עליו להביא בחשבון שחלק גדול מהידע, כמו גם הניסיון המקצועי שנדרש לקידום והצלחת המכירה – יורגשו מאוד בחסרונם.

מתווך הנדל"ן מבצע למחייתו, מדי יום, את שאחרים מתעקשים לבצע לבד באופן חד פעמי. אלו הם המוכרים שמפרסמים בעצמם את הדירה, נפגשים עם קונה ראשון ואז שני ושלישי, ממתינים בסבלנות ל"קונה המושלם" ואם הוא מגיע, הם נקלעים ללופ ארוך ומייגע לגבי התנאים. וכשהקונה כלל לא מגיע והייאוש מתחיל לכרסם, המוכרים גם תוהים האם היו אמורים לחייג לכל אדם שראה את הנכס ולשאול לדעתו, או להבין מה הפריע לו.

מסננים לכם את הלקוחות

מתווך הנדל"ן מזהה במדויק את הדברים שהפריעו לקונה להתקדם. השיחה המקצועית איתו, מאפשרת לאותם קונים לחוש בנוח כשהם מעלים דברים שלא מצאו חן ביניהם, להפיג חששות, לקבל מענה לשאלות ולפעמים גם להבין מה עליהם לחפש הלאה. מבחינת המוכר, זהו יתרון משמעותי בהרבה: המתווך מסנן מראש את הקונים, כך שרק המתאימים ביותר יגיעו לראות את הנכס. אלו שהגיעו למקום בעקבות סינון המתווך, הם אלו שכבר עברו הפחתת התנגדויות ופתיחת חסמים, קיבלו מענה לסוגיות שהיו בלתי ברורות לגבי הנכס והתאפשר להם לקבל את מלוא המידע כדי להבין האם יש טעם להגיע ולראות, או להמשיך הלאה מבלי לבזבז את זמנו של המוכר ואת זמנם.

אחרי הביקור בנכס, מתווך הנדל"ן יכול להציף שאלות המשך ולברר האם הקונה זמין לעסקה. האם ביצע רישום משכנתא? האם מעוניין קודם למכור נכס אחר? האם מדובר באדם שמסוגל כעת להיכנס לתהליך מכירה מלא? את כל המידע מגיש המתווך למוכר, ומייעץ לו כיצד להתקדם על פי שלושה תנאים מסחריים חשובים: המחיר, מועד הפינוי ותנאי התשלום.

תמחור נכון זה כל הסיפור

הצורך במתווך נדל"ן נובע פעמים רבות גם מהצורך להעריך את שווי הנכס. דירות סמוכות שנמכרו סביב מחיר מסוים, תעריפי נכסים אצל שכנים וחברים מאותה השכונה וגם מידע על עסקאות של קולגות בתוך אותה העיר, מלמדים על טווח המחירים שאנשים כבר הסכימו לשלם. מכלול המידע ששמור אצל מתווך הנדל"ן, מאפשר למוכרים והקונים להבין טוב יותר את שווי הנכסים הרלוונטיים להם, ולהימנע ממצב של תקיעות בשל מחירים לא ריאליים.

בקשו המלצות, למדו מכישלונות ותראו את הערך.

הבחירה במתווך בלעדי מבוססת על התרשמות מהניסיון וכמות הידע של המתווך, וחשוב מאוד שהיא תתבסס גם על היכולת שלו להביא לכם ערך מוסף. כאשר המתווך פועל כפי שהייתם פועלים לבדכם, אין בו כל צורך. אל תחששו לשאול שאלות חשובות לגבי אפיקי השיווק של הסוכן, לבקש טלפונים של לקוחות קודמים שלו, ואפילו העזו ושאלו על לקוח שלא היה מרוצה או עסקה שנפלה. כך תוכלו לא רק להתרשם מהשקיפות והמקצועיות של המתווך, אלא גם להבין האם היה לו חלק ישיר בכישלון העסקה וללמוד מזה מה עליכם לעשות באופן שונה.

מעוניינים לקנות/למכור דירה? התקשרו עכשיו!

דורון: 072-322-3075

יש לכם שאלות על האם אתם זקוקים למתווך נדל"ן? אין לכם מושג עד כמה!?

מלאו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אתכם